nový prehistorický park 2 - Savčí čas titánů

7. května 2014 v 17:20 | blogplateosaurus |  Nový prehistorický park
2-díl -Savčí čas titánů - hlavní cíl indricotherium, souřadnice - Mongolsko před 24 miliony lety


V prvním díle Nigel přivezl utahraptory a iguanodony . Ten najdete v rubrice nový prehistorický park .Nigel teď chce přivést nějakého pravěkého nosorožce . Vybírá z - nosorožec srstnatý , teloceras . Vybral si indricotherium . Největšího suchozemského savce všech dob . Indricotherium nemělo rohy. Vážilo 16 tun . Bob jde zkontrolovat, jak se daří iguanodonům , které Nigel přivezl v minulé výpravě . Daří se jim dobře. Dělá si starost o jednu samici , protože se chová nějak divně . Řekl to Nigelovi . Bylo zjištěno, že je březí . Byla uspána a šla na ultrazvuk , aby se zjistilo, jestli je opravdu březí . Nigel vjíždí do oligocénu , aby přivezl indricotherium . Z auta zahlédl chalicotherium . Zvláštního býložravého savce , který váží tunu a půl, má velké drápy na strhávání listů a na obranu . Nigel jede dál a vidí jak hyaenodon, to je masožravý savec příbuzný šelem, hoduje na úlovku . Nigela vylekal entelodon . Obrovský všežravý savec příbuzný prasat , který je zde vrcholovým predátorem . Entolodon jde po Nigelovi . Naštěstí není rychlejší než auto . Entelodonti mají namířeno jinam . Ucítili pach mršiny a odehnali od ní hyaenodona . Nigel hledá indricotherium . 30 metrů od něj prochází indricotherium . Je tak obrovské . Samozřejmě si na indricotherium nikdo netroufne . Musí váži 16 tun . Což je o 6 tun více než diplodocus . A jen o 4 tuny méně než apatosaurus . Začíná se stmívat a Nigel a jeho tým jdou spát .
Dalšího rána našli řeku . Na druhé straně řeky hodují na svém úlovku smečka velkých šelem rodu amphicyon . Nigel vymyslel plán jak je chytit . Nastaví časový portál . Jeden konec provazu zaháknul za auto . Přeplaval řeku . Druhý konec provazu zahákl za mršinu, na které hodovali amphicyoni . Sedl do auta . Projel časovým portálem a amphicyoni běželi za mršinou a proběhli časovým portálem. Bylo jich 7 . Byli umístěni do výběhu v zadní části prehistorického parku . Samice iguanodona je březí a brzy bude snášet . Nigel se vrací do oligocénu . Našel 3 dospělá indricotheria . Nastavil časový portál, tak aby byl široký 70 metrů a aby bylo jisté, že jím indricotheria projdou . Všechny tři indricotheria prošla a byla umístěna do horní části výběhu.chycená zvířata - amphicyon - 7 jedinců
indricotheriun - 1 samec , 2 samice

další zvířata - chalicotherium , entelodon , hyaenodon

V příštím díle se Nigel vypraví 250 milionů let zpět v čase do období permu . Těsně před strašlivou sopečnou apokalipsu . Jeho hlavním cílem bude gorgonops . Nigel kromě gorgonopse přiveze i další druhy savcovitých plazů . Vylíhnou se malí iguanodoni .
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 martinoraptor martinoraptor | Web | 8. května 2014 v 13:48

Moc hezké jenom trochu stručné...

2 dinosaurss dinosaurss | Web | 8. května 2014 v 17:17

Zdařilý díl..

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama