Nový prehistorický park 5 : výprava do jury 2/3

1. července 2014 v 7:20 | blogplateosaurus |  Nový prehistorický park

Nový prehistorický park 5 : výprava do jury 2/3


Nigel nastavuje časový portál. Stádo camptosaurů se žene přímo za ním. Za camptosaury se žene allosaurus. Camptosauři vbíhají přímo do časového portálu. Proběhlo jich tam šest. Do časového portálu běží také allosaurus. V Prehistorickém parku přibyly další dva druhy dinosaurů. Ale má to jeden háček, protože allosaurus vběhl do časového portálu ve stejnou chvíli jako stádo camptosaurů. Bob pochopí, že je to masožravec a na poslední chvíli camptosaury od allosaura oddělí. Allosaura uspal. Camptosaury dal do výběhu. S allosaurem je však problém.
allosaurus:

V prehistorickém parku není výběh, ze kterého by se allosaurus neproboural. Je jen jeden, ale ten je připraven pro stegosaury. Proto musí být allosaurus poměrně dlouho v provizorním výběhu. V období jury zapadá slunce. Nigel a jeho tým jsou poměrně spokojeni s prvním dnem této výpravy. Chytili totiž dva druhy dinosaurů. Jdou spát, to je však nebezpečné. Budou spát v lese. Postaví si tábor. Okolo tábora mají bezpečnostní kamery, které zapípají vždy, když se něco pohne. Zapípají velice hlasitě. Nigel si k sobě dal velké kameny a klacky, aby mohl odehnat menší predátory. V hluboké noci bylo velice ticho, když náhle přístroj zapípal. Nigel se vzbudil. ,, V lese jsou někteří dinosauři´´ . Jsou 100 m daleko, ale přibližují se. Když se přiblíží, , tak Nigel pozná, že jsou to masožravci. Naštěstí nejsou příliš velcí. Jsou tam dva. Patří k rodu ornitholestes. Je to patnáct kilogramů vážící masožravý dinosaurus, který se živí drobnými obratlovci. Stačilo zařvat a drobný masožravec rychle unikl. Ornitholestes je na blízku a loví drobné savce. Snad pro Nigela a jeho tým nepředstavuje nebezpečí.
ornitholestes:
Dalšího rána Nigel a jeho tým vyráží pátrat po stegosaurech. Dlouhé hodiny nic nenachází. Jediní dinosauři, které vidí, je ohromné stádo dvacetitunových camarasaurů. Pak vidí velmi hladového ceratosaura. Ten se rozběhl za autem. Nigel se snaží auto nastartovat, ale ceratosaurus je těsně za ním. Nakonec Nigel auto nastartoval. Ceratosaurus Nigelovi takřka dýchá na záda. Naštěstí není tak rychlý jako džíp. Pak Nigel nachází na zemi krev. Jede po krvavé stopě. Po okolí běhají malí masožravci rodu ornitholestes. Jede za krvavou stopou. Pak uslyší strašný řev. Poté vidí smečku ceratosaurů. Všichni ceratosauři jdou jedním směrem - přímo za řevem. Pak vidí allosaura, jak leží na zemi a krvácí. Nedokáže se zvednout. Nigel neví, co mu způsobilo toto zranění. Ceratosauři se již scházejí k hostině. Pak Nigel zahlédl stegosaura. Nigel už ví, jak to celé bylo. Allosaurus bezhlavě zaútočil na těžce obrněného stegosaura a ten se bránil. Útočícímu allosaurovi uštědřil ránu bodci na konci ocasu.

allosaurus po souboji se stegosaurem:

Tato ráno byla tak prudká, že allosaurovi probodla obratel a allosaurus začal krvácet. Což je smrtelné zranění. Nedokázal se zvednout a z vrcholového predátora se stává potrava pro menší predátory. Ti by si od něj normálně drželi veliký odstup, ale i teď si musí dávat pozor. Jeden z ceratosaurů si myslel, že allosaurus je mrtvý. Ale ještě není, ceratosaura uchopil do čelistí a zabil ho. Ostatní ceratosauři se stáhli. Ale až allosaurus zahyne, tak se vrátí. Teď Nigel vymyslel plán, jak chytí stegosaura.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 HAAS HAAS | Web | 1. července 2014 v 8:36 | Reagovat

Úžasné, docela se mi to zalíbilo. Za chvíli  napíši další část svého nového příběhu. ;-)

2 dinosaurss dinosaurss | Web | 1. července 2014 v 14:34 | Reagovat

Skvělé, taky se mi to zalíbilo!!

3 Ankylosaurus Ankylosaurus | Web | 26. října 2014 v 15:18 | Reagovat

Pěkné pokračování :). Celé to vidím před sebou :D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama