Nový prehistorický park 5 : výprava do jury 3/3

2. července 2014 v 8:01 | blogplateosaurus |  Nový prehistorický park

Nový prehistorický park 5 : výprava do jury 3/3

Nigel promýšlí, jak chytit stegosaury. Okolo Nigela jsou tři stegosauři. Zatím v Prehistorickém parku se z vajec již klubou mláďata paralititana. Bob pro ně přichystal výběh. Zatím jsou malá, tak bude ideální, ale časem bude muset být předělán. Bob se vrací k plánu na postavení výběhu pro allosaura. Allosaurus se ve svém provizorním výběhu začíná zklidňovat. Bob jde nakrmit carcharodontosaury. Samec a samice carcharodontosaura se nesnesou, proto musí být stále odděleni. V období jury si tři stegosauři pochutnávají na nízké vegetaci. Nigel promýšlí, jak je chytí, ale má to jeden háček. Stegosauři jsou v údolí. V tom údolí začíná být mlha a velice špatná viditelnost. Pátrání v mlze je velice riskantní. Proto musí Nigel se svým týmem údolí opustit. Nahoře je viditelnost mnohem lepší. Nigel jede pozorovat stádo camarasaurů. Je to velké stádo. Camarasaurus vážil dvacet tun. Nak onci stáda je nedospělý jedinec vážící asi okolo deseti tun. V tu chvíli na něj skočil allosaurus a jde mu po zádech. Kousl ho a vyrval z něho velký kus masa a tak to udělal ještě dvakrát a utekl. Mladý camarasaurus ztratil mnoho krve.

Camarasaurus:
Allosaurus se za ním plíží. Nigel jede pátrat po stegosaurech. Když jede směrem, kde byli, tak vidí, jak mladý a velmi zraněný camarasaurus padá k zemi a allosaurus číhá za stromem. Nigel konečně vjíždí do údolí. Naštěstí už není mlha. Po pár minutách našel stegosaury. Snaží se je nalákat do časového portálu. Je již osm hodin večer a začíná se smrákat. Nigel musí jednat rychle. Je odhodlaný stegosaury chytit do západu slunce. Nastavuje časový portál.Láká do něj stegosaury. Náhle přichází nečekaná komplikace. Nigel je jen kilometr od oceánu a je v nízko položené oblasti. Zaslechl podivné zvuky. Chystá se ohromná tsunami. Nigel si všimne valící se vody. Nigelovi zbýbá jen minuta. Stegosauři vycítili nebezpečí a prchají. První vběhl do časového portálu a za ním další dva stegosauři. Nigel a jeho tým proběhli pár sekund před tsunami. Stegosauři jsou v provizorním výběhu. Další den je ošetřovatelé přesunuli do jejich výběhu. Stegosauři jsou tři. Jeden je dospělý třítunový jedinec. Další dva stegosauři jsou dospívající jedinci o hmotnosti jedné a půl tuny. V novém výběhu jsou paralititaní mláďata. Bylo 21 vajec. Vylíhlo se 18 mláďat. Ostatní vejce jsou stále v inkubátoru. Stegosaurům se daří v jejich novém výběhu. Jsou krmenu rostlinami. V přírodě se stegosauři živili rostlinami, jenž rostli při zemi. Těmi se živí i tady. Tato strava jim svědčí. Mezitím se Bob vrací do horní částí parku, aby pokročil ve výběhu pro allosaura. Za několik dnů bude výběh pro allosaura postavený a allosaurus bude ve svém výběhu.

V příští výpravě se Nigel vypraví 200 tisíc let zpět v čase do čtvrtohorní Austrálie, aby zachránil sedmimetrového varana.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 HAAS HAAS | Web | 2. července 2014 v 12:30 | Reagovat

Pěkný příběh. Těším se na příští část a na tu Megalanii!

2 dinosaurss dinosaurss | Web | 2. července 2014 v 15:14 | Reagovat

Úžasně psáno!!

3 Ankylosaurus Ankylosaurus | Web | 26. října 2014 v 15:23 | Reagovat

Těším se až si přečtu další pokračování :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama