Nový prehistorický park 6 : výprava za obřím varanem 2/3

22. července 2014 v 10:15 | blogplateosaurus |  Nový prehistorický park

Nový prehistorický park 6 : výprava za obřím varanem 2/3

Nigel láká thylacolea do portálu na maso. Thylacoleo vběhl do portálu a je v prehistorickém parku. Bob ho prozatím umístil do pozorovacího kotce. Bob poté jde nakrmit masožravce: carcharodontosaura, krokodýla sarcosucha, allosaura, utahraptora, amphyciona a inostrancevii. Poté jde rybami nakrmit spinosaura. Všem masožravcům se daří, stejně jako býložravcům, ale jednomu ouranosaurovi, kterého Nigel přivezl při své třetí výpravě, se příliš nedaří. Bob:,,Nigele, ouranosaurus se celý den válí v bahně, napadlo nás, že je mu tu velmi horko."
Nigel:,,Je tu 30 stupňů, ale v jejich dobách byly teploty mnohem vyšší. Teď mám nápad, asi má kožní parazity. Musíme ho dát vyšetřit na veterinu, a kdyby to bylo špatné, tak ho ošetřit." Bob:,, Asi to budou ti kožní parazité." Ouranosaurus je uapaný a Suzanne ho jde ošetřit. Ouranosaurus je celkem v pořádku, ale klonování bohužel nebylo úspěšné. Problém s ouranosaurem je vyřešen, ale na obzoru se už rýsuje další. Nigel vjíždí do prehistorické Austrálie za megalanií. Opět musí najít nějakou řeku nebo jezero, protože tam budou zvířata pít. Nigel míří přímo k jezeru. Z auta Nigel vidí třímetrové klokany rodu procoptodon. Za nimi se žene thylacoleo. Procoptodoni utíkají, ale thylacoleo jednomu skočil na hřbet. Zuby se zakousl do jeho krku a přeťal mu krční tepny. Thylacoleo začíná hodovat, náhle však zpozorní a začne nahlas řvát. Z křovin se náhle vynoří megalania a směřuje přímo k mršině. Začíná souboj zdejších vrcholových predátorů. Thylacoleo kousne megalanii do zad, ta ho však odhodí ocasem. Thylacoleo dělá falešné výpady, ale megalania po něm vší silou vyjede, ale thylacoleo uskočí na strom. Megalania začíná hodovat na mršině. Jenže thylacoleo ze stromu seskočí megalanii přímo na záda. Chce jí kousnutím přetrhnou krční tepny, ale nepodařilo se mu to. Megalania ho setřese, poté se otočí a drtí ho v čelistech. Thylacoleo megalanii ještě drápem zraní, ale již je drcen. Megalania zvítězila v souboji a pochutnává si na mršině. Nigel se jí pokusí nalákat do časového portálu.
Zatím v prehistorickém parku: ouranosaurus je již zbaven kožních parazitů a je zdravý ve svém výběhu. Na druhém konci parku však nastává větší problém. Carcharodontosaurus se proboural ze svého výběhu a jde si něco ulovit. Bob se ho snaží uspat, ale carcharodontosaurus se žene za Bobem. Bob se naštěstí ukryje do veteriny. Osmitunový carcharodontosaurus ucítil pach ouranosaurů. Tento pach je mu velmi známý a ví, že tyhle lovil, když byl v pravěku. Míří přímo k ouranosaurům. V pravěké Austrálii Nigel přemýšlí, jak udělá past na megalanii.

carcharodontosaurus:

Chytí Nigel megalanii ? Co provede v Novém prehistorickém parku carcharodontosaurus ?
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 HAAS HAAS | Web | 22. července 2014 v 10:36 | Reagovat

Těším se na příště!

2 cichal.m cichal.m | 22. července 2014 v 12:51 | Reagovat

Zajimave

3 martinoraptor martinoraptor | Web | 22. července 2014 v 14:08 | Reagovat

Úžasné.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama