Nový prehistorický park 7: Do Mongolska za svrchní křídy 1/4

31. července 2014 v 9:50 | blogplateosaurus |  Nový prehistorický park

Nový prehistorický park 7: Do Mongolska za svrchní křídy 1/4

V novém prehistorickém parku je již 17 druhů pravěkých zvířat. V minulé výpravě Nigel přivezl megalanii a thylacolea. Tři druhy pravěkých zvířat již mají mláďata. První se zde narodili mláďata iguanodona, ta již dospívají a váží již 2,2 tuny. Mláďata paralititana jsou ještě malá, ale již váží 6 tun. Před nedávnem se narodilo mládě indricotheria. Toto mládě se již učí běhat a odbíhá již několik metrů od matky, ta se o něj bojí, přestože již dlouhou dobu žádné predátory neviděla. Největší potíže dělá carcharodontosaurus. Nedávno probořil plot a utekl a málem zabil ouranosaura. Od té doby je v provizorním výběhu, který je stavěn tak, aby odolal i těm největším sauropodům, takže tady neuteče. Hrozí nebezpečí, že ze svého výběhu uteče i druhý carcharodontosaurus, a proto Bob přemýšlí, jestli ho také nepřemístí. Další den ráno uslyšel Nigel něco znepokojivého, carcharodontosaurus, tedy ten, který je ještě ve svém výběhu, se snaží probourat plot. Tento carcharodontosaurus je o něco menší, ale stejně by mohl plot probourat. Nigel ho rychle trefil uspávací puškou, ale carcharodontosaurus dále vráži do svého výběhu a nakonec ho probourá. Další plot je zničený. Naštěstí carcharodontosaurus brzy usnul a byl převezen do provizorního výběhu. Teď už žádný carcharodontosaurus nemá šanci udělat problém. V provizorním výběhu však nemůžou zůstat navždy, protože jim příliš nevyhovuje. Bob začíná stavět výběhy pro carcharodontosaury, které tentokrát budou mnohem silnější.
Nigel se chystá na svou další misi. Tentokrát má v plánu býložravce. Asi nejzvláštnějším dinosaurem je therizinosaurus (obrázek nahoře). Byl to býložravec, jehož příbuznými byli masožravci. Je pravděpodobné, že byl opeřený. Nejzvláštnější na něm jsou drápy na předních končetinách, které byly 90 cm dlouhé, pokud počítáme i keratinovou vrstvu, tak byly přes metr dlouhé. Sloužily ke strhávání vegetace a obraně před predátory. Byl dlouhý 12 m a vážil až 6 tun. Therizinosaurus žil před 72-68 miliony lety ve střední Asii a právě tam se Nigel vypraví. Nigel míří časovým portálem 71 milionů let zpět v čase do křídového Mongolska. Vjíždí do pouště, ale není to úplně pustá poušt, občas tu jsou i stromy a les není až tak daleko. Za několik minut Nigel spatří první dinosaury, běží v dálce. Když se Nigel podívá dalekohledem, zjistí, že je to stádo gallimimů. Spolu se svými příbuznými to byli ti nejrychlejší dinosauři. Poté jeden člen týmu ucítí něco nepříjemného. Poté Nigel uvídí mrtvolu velociraptora, ale ta nejeví žádné známky pokousání. Až najednou Nigel uvidí stádo protoceratopsů. Už ví, co zabilo tohoto velociraptora. Pravděpodobně zaútočil na protoceratopse, jenže protoceratops váží zhruba desetkrát tolik co velociraptor a on na něj v sebeobraně šlápnul a rozmáčkl ho. Tato mršina však bude přitahovat predátory a někteří predátoři v této oblasti váží 250 krát více než velociraptor. Bude lepší, se této mršině vyhnout. Ve stádě protoceratopsů Nigel spatřil šanci nějakého přivézt.
protoceratops:
Přiveze Nigel stádo protoceratopsů ? Kdy Bob postaví výběh pro carcharodontosaura?
Nemohu to říci na 100%, ale tahle výprava bude rozdělena do čtyřech dílů, což je poprvé.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 dinosaurss dinosaurss | Web | 31. července 2014 v 12:06 | Reagovat

Parádní!! Těším se moc na pokračování!

2 HAAS HAAS | Web | 31. července 2014 v 14:37 | Reagovat

Pěkné... Já zase minulý rok psal příběh Pravěké safari a tam byla trilogie "Do Mongolska za Křídy", takovéto názvy jsou asi celkem oblíbené... :-D :-D Jinak se těším na příště.

3 martinoraptor martinoraptor | Web | 31. července 2014 v 21:16 | Reagovat

Nádhera, těším se jak to bude pokračovat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama