O blogu

Tento blog v roce 2015

31. ledna 2015 v 9:52 | blogplateosaurus
V lednu jsem bohužel nebyl aktivní (soukromé důvody a také se mi blog sekal), teď je vše v pořádku a budu přispívat. Články tu nebudou každý den, ale budou delší. Na každém článku si budu dávat více práce a někde budu používat vlastní fotky. Ke každému článku budu také uvádět odkazy. Také pozměním systém rubrik. První pravý článek bude asi dnes večer.

Novinky na blogu

20. listopadu 2014 v 12:50 | blogplateosaurus
V tomto článku napíši o novém příběhu, nových projektech a dalších novinkách. Tyto projekty a příběh začnou týden poté, co dokončím projekty Návrat do vody a Evoluce pterosaurů.

-Ve zcela nové sérii příběhů budu popisovat, jak mohl probírat život v jednotlivých geologických obdobích. Budu popisovat všechna geologická období od kambria po kvartér. Nějaká období popíši v jedné části a jiným budu věnovat i pět částí. Zároveň se zde dozvíte i celou řadu informací, které budu psát všude v průběhu příběhu.
(projekt Geologická období samozřejmě bude také pokračovat)
-V jednom z mých nových projektů bude o vývoji skupiny zvané tetrapoda, kde budu psát o všech možných jejích členech a to hlavně o tvorech, kteří jsou souhrně označováni jako obojživelníci.
-Další z mých nových projektů bude nést jméno "Objevy 21. století". V tomto projektu budu popisovat objevy, které byli učiněny v tomto století především ve vědních oborech paleontologie, zoologie, ale také astronomie a možná také botaniky a geologie.
-Třetí nový projekt bude nést jméno "Skupiny dinosaurů". V tomto projektu představím taxonomii dinosaurů podle nejnovějších paleontologických objevů. Budou zde také informace o jednotlivých skupinách dinosaurů, jejich zástupcích a o jejich vývoji. Tento projekt většině z vás pravděpodobně přinese celou řadu nových informací.
-Také po dlouhé době založím novou rubriku (naposled jsem tak učinil 2. září): "Zajímavosti ze současné přírody". Do této rubriky přesunu dva články, které jsem již napsal. Dále sem budu vkládat některé části projektu "Objevy 21. století" a budu také psát popisy současných živočichů kromě savců, ptáků a plazů, protože ti mají samostatné rubriky.
Začátku jednoho z projektů či příběhu se dočkáte pravděpodobně první týden v prosinci.

Změny a novinky na blogu

13. září 2014 v 9:10 | blogplateosaurus
Jelikož ve druhé polovině září budou na mém blogu různé nové věci, tak jsem se rozhodl napsat tento článek.

-Významnou novinkou bude nový projekt, který začne koncem září. Bude popisovat evoluci jedné velice úspěšné skupiny druhohorních tvorů, která vládla vzduchu svrchního triasu, jury a křídy a byli to první obratlovci schopní aktivního letu. O jaké skupině bude nový projekt, je podle popisu v předchozí větě lehké uhodnout. Nový projekt bude nést název Evoluce pterosaurů. V tomto projektu bude rozebrána dosud nevyřešená záhada, kdo vlastně byli předchůdci pterosaurů, také se zde dozvíte o taxonomickém zařazení této skupiny, následující části se budou věnovat anatomii pterosaurů. Většina částí se bude postupně věnovat evoluci pterosaurů, od jejich vzniku ve svrchním triasu, až do jejich vyhynutí.
-Dalším novým projektem, o kterém jsem původně chtěl napsat do tohoto článku je Evoluce savčích řádů. Tento projekt však začal již v neděli a každou neděli bude další část.
-Také bych mohl psát o různých poznatcích a objevech z paleontologie, které byly uskutečněny v tomto století. Možná také budu psát o různých teoriích, které nejsou vůbec jisté.
-Když jsem se včera podíval do rozepsaných článků, tak jsem zjistil, že tam mám uloženou druhou část projektu Kontinenty v pravěku. Jedinou část tohoto projektu jsem zveřejnil 24. května. Další části tento rok již psát rozhodně nebudu, ale příští týden zveřejním druhou část Kontinentů v pravěku, kterou jsem psal již 27. května, ale nezveřejnil. Zveřejním jí jen proto, že nepublikovat ji, by byla škoda.
-Další příběh začne až po dokončení 15. jinak řečeno poslední části Nového prehistorického parku. V pondělí zveřejním poslední díl 9. části Nového prehistorického parku.
-Jak vidíte, tak jsem změnil design blogu. Základní obrázek, ve kterém je i titulek blogu, zůstal stejný. Nad ním byli troodoni, teď tam jsou obří pravěké příbuzné vážek meganeury. Pod titulním obrázkem do nedávna nic nebylo, teď tam je obrázek zvláštní pravěké želvy rodu meiolania a obrázek opeřeného tyrannosaura, se kterým souhlasí mnoho paleontologů. I když někteří si myslí, že měl peří jen jako mládě.
-Samozřejmě že budu pokračovat v započatých projektech Návrat do vody a Evoluce savčích řádů.
-Hojně budou příbývat články v rubrikách : Zajímavosti- projekty (pravěk), Popisky dinosaurů, Fauna paleozoika, Fauna mezozoika, Fauna kenozoika, Příběhy, Ostatní, Vyhubená zvířata, Savci, Plazi, Ptáci, Recenze. Koncem září také popíši geologická období trias a jura. Tento rok možná přibydou nějaké nové články do rubriky Počátky života, v listopadu asi
bude nějaká soutěž.

Novinky na blogu

19. června 2014 v 12:00 | blogplateosaurus

Novinky na blogu
Pokračování : Samozřejmě budu pokračovat v seriálu Vývoj plazů . Až Vývoj plazů skončí , tak bude nový seriál . Jaký to ještě nevím . Budu pokračovat v obvyklých popisech geologických období a pravěkých zvířat . Nový prehistorický park bude běžný . Budu ho psát až asi do patnácti nebo dvaceti výprav . Po každých pěti výpravách bude speciál . Bude to seznam zvířat , která Nigel chová v novém prehistorickém parku .Nové rubriky : Nejvýznamnějšími novinkami jsou bezesporu dvě nové rubriky . První jsou vyhubená zvířata . Člověk bohužel působí rozsáhlé vymírání . V této rubrice budou popisy zvířat , která člověk vyhubil za posledních tisíc let . Do této rubriky budu dávat články alespoň jednou za měsíc . Každý popis bude mít dva odstavce . První odstavec bude o tom zvířeti a druhý bude o tom, jak bylo vyhubeno . Další novou rubrikou , která bude nesrovnatelně aktivnější , budou Současní živočichové . Tam budu dávat jeden nebo dva popisy týdně . Budu tam psát postupně podle vývojového stupně. Bude to rubrika , která nemá určený konec . První popisy se budou týkat živočichů ze skupiny žahavců . První článek v této rubrice bude nezmar hnědý .


Nový seriál : Mám v plánu nový seriál . Nezačne hned , ale někdy v červenci . Bude o vývoji života na zemi a to především v prekambriu . Další nový seriál nebude mít předem určené části . Bude o tom jak se různé skupiny strunatců vracely do vody .Ten začne také o prázdninách .

úvod

1. května 2014 v 10:54 | blogplateosaurus
Dnes jsem si založil blog.
Tento blog bude především o pravěku a také o zoologii a astronomii . Jak již vidíte , tak jsem založil základní rubriky a za nějakou dobu jich bude mnohem víc . První články přibydou asi dnes večer . Budu psát jeden nebo dva články denně . Chodím na základní školu , třídu nebudu prozrazovat , ale prozradím , že z češtiny jsme nějaké věci ještě neprobrali . Chtěl bych , aby jste na blog chodili pravidelně . Také pro vás budu vymýšlet soutěže .
 
 

Reklama